Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O kongresie

Idea organizacji Kongresów Europeistyki jest ściśle związana ze środowiskiem naukowym skupionym w Polskim Towarzystwie Studiów Europejskich. PTSE powstało w 2012 roku z inicjatywy naukowców prowadzących badania w zakresie Unii Europejskiej i integracji europejskiej. Skupia m.in. politologów, prawników, socjologów, ekonomistów, kulturoznawców, medioznawców i historyków.

Celem Towarzystwa jest popieranie rozwoju badań w ramach studiów europejskich, integrowanie środowisk naukowych prowadzących badania w zakresie Unii Europejskiej, upowszechnianie wiedzy o Europie w szczególności o Unii Europejskiej i integracji europejskiej, a także dbałość o jakość kształcenia na kierunku europeistyka prowadzonych przez ośrodki naukowo–badawcze w Polsce. 

Dotychczas Kongresy Europeistyki odbyły się trzykrotnie: 

  • w 2014 roku na Uniwersytecie Warszawskim
  • w 2017 roku na Uniwersytecie Szczecińskim 
  • w 2021 roku na Uniwersytecie Wrocławskim (z powodu pandemii Covid - 19 III Kongres był przesunięty o rok)

W chwili obecnej w ramach PTSE działa już trzynaście oddziałów: gdański, gorzowski, kielecki, krakowski, kujawsko-pomorski, lubelski, łódzki, opolski, poznański, rzeszowski, szczeciński, warszawski oraz wrocławski.

W roku 2023 naukowców z całej Polski gościć będzie Kraków, a przygotowania IV Kongresu Europeistyki podjęli się członkowie i sympatycy tutejszego oddziału PTSE. Obrady odbędą się w murach niedawno oddanego do użytku budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 20 - 22 września 2023. 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

logo ptse